spot_img

भेरी करिडाेरलाइ पूर्णता दिने विषयमा सांसद बुढा र डिभिजन इञ्जिनियर बिच छलफलः”तल्लुबगर र रूपगार्ड लगाएत अन्य खाेलामा बेलिबृज निर्माण,सडककाे स्तराेन्नती र सेना लग्नेबारे पहल गर्ने”

spot_img

डाेल्पा,उत्तरी चिन देखि दक्षिण भारतकाे जमुनाह नाकासम्म जाेडिएकाे सबैभन्दा छाेटाे त्रिदेशीय मार्ग कर्णालीकाे लाइफ लाइनका रूपमा हेरिएकाे भेरी करिडाेर निर्माण कार्यलाइ चाँडाे पूर्णता दिने उदेश्यका साथ पूर्व पर्यटन राज्यमन्त्री तथा डाेल्पाका प्रतिनिधिसभा सदस्य धनवहादुर बुढा र भेरी करिडाेर कार्यालयका डिभिजन इञ्जिनियर सुजन अधिकारीबिच छलफल भएकाे छ।

सांसद बुढा र डिइ अधिकारी बिचकाे छलफलमा भेरीकरिडाेरका समस्या र समाधानका लागि राज्यका सबै निकायमा पहल गर्ने सहमति पनि भएकाे छ। करिडाेरमा हाल तल्लुबगरमा,रूपगार्ड लगाएत अन्य खाेलामा बेलिबृज चाँडाे भन्दा चाँडाे निर्माणका लागि पहल गर्ने,करिडाेरमा पर्ने जाजरकाे-डाेल्पा सडक खण्डकाे स्तराेन्नती र कालाेपत्रे चाँगाे गर्ने,दुनै ल्यासिक्याप सडक खण्ड निर्माणलाइ तिव्रता दिने र ल्यासिक्याप देखि सिस्योल सडक खण्ड निर्माणकाे जिम्मा सेनालाइ दिने लगाएतका विषयमा छलफल भएकाे थियाे ।

छलफलका क्रममा सांसद बुढाले भेरी करिडाेर पूर्णताका लागि राज्यका निकायमा धाइरहेकाे र सबै किसिमका पहल गर्न तयार रहेकाे बताए । यस्तै डिइ अधिकारीले निकै महत्वपूर्ण करिडाेर भएकाले निर्माणकार्य भैरहेकाे र अझै कामलाइ तीव्रता दिने तल्लुबगरकाे बेलिबृज निर्माण चाँडाे गर्न पहल गर्ने लगाएतका काम भइरहेका बताए। चाँडाे पूर्णताका लागि सबै पक्षकाे सहयाेग आवश्यक पर्ने डिइ अधिकारीकाे भनाइ थियाे।

केहि दिन अघिमात्रै सांसद बुढा लगाएतको टोलिले  रक्षामन्त्री खड्का समक्ष भेरी करिडोरको बाँकी सडक खण्ड ल्यासिक्याप देखि सिस्योल सम्मको सडक निर्माणको जिम्मा सेनालाइ दिएर पठाइदिन माग गरेका थिए। रक्षामन्त्री पूर्णबहादुर खड्काले भेरी करिडोरमा पर्ने डोल्पाको ल्यासिक्याप देखि सिस्योल सडक खण्डको ट्याक खोल्नका लागि सेना पठाउँन सरकार तयार रहेको बताएका थिए। मन्त्री खड्काले भेरी करिडोरको पूर्णता सरकारको प्राथमिकतामा रहेको बताउँदै जनप्रतिनिधि र जनताको माग अनुसार ल्यासिक्याप देखि सिस्योल सडक खण्डलाइ पूर्णता दिनका लागि सेनाबाट मात्रै सम्भव रहेकोले सेना पठाउन तयारीमा जुट्ने जानकारी दिए। भौँतिक पूर्वाधार मन्त्रालयको पत्र अनुसार अव सेना पठाउने पक्रिया अगाडी बढ्ने मन्त्री खड्काको भनाइ थियो। यस नेपाल सरकारका भौंतिक पूर्वाधारमन्त्री प्रकाश ज्वालालाइ ज्ञापन पत्र बुझाउँदै भेरी करिडोरको बाँकी काम नेपाली सेनालाइ दिन माग समेत गरेका थिए।

भेरी करिडाेरका लागि भनेर सरकारले चालु अा.वका लागि ५० कराेड बजेट बिनियाेजन गरेकाे छ। याे बजेटले करिडाेर निर्माणमा निकै अपुग हुने देखिन्छ। सरकारले कर्णालीकाे लाइफ लाइन भेरी करिडाेर चाँडाे भन्दा चाँडे पूर्णता दिने विशेष ध्यान दिनुपर्ने देखिन्छ।

spot_img
- Advertisement -spot_img

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img
spot_img

भर्खरै

- Advertisement -spot_img

यो पनि पढौँ

- Advertisement -spot_img