डाेल्पाका स्थानीय तहमा मात्रै करिव १९ कराेड बेरूजुः त्रिपुरासुन्दरीमा सबैभन्दा धेरै र जगदुल्लामा सबैभन्दा कम बेरूजु । ( प्रतिवेदन अंससहित )

डाेल्पा, डाेल्पा जिल्लाका स्थानीय तहमा मात्रै १८ कराेड,४५ लाख,७१ हजार  रुपैयाँ बेरुजु रहेको पाइएको छ । महालेखा परीक्षकको कार्यालयले सार्वजनिक गरेको ५८ औं वार्षिक प्रतिवेदनमा डाेल्पाका ८ स्थानीय तहमध्ये ठूलीभेरी नगरपालिकाको लेखापरीक्षण बक्यौता रहेको जनाएको छ । त्रिपुरासुन्दरी नगरपालिका र अन्य ६ गाउँपालिकाकाे बेरूजु रकम चिन्ता जनक छ ।

महालेखाकाे प्रतिवेदन अनुसार डाेल्पामा सबैभन्दा धेरै त्रिपुरासुन्दरी नगरपालिकामा ६ कराेड ८३ लाख ९९ हजार बेरूजु सहित पहिलाे नम्वरमा देखिएकाे छ,बेरूजु प्रतिशत भने ७.६० रहेकेा छ । यस्तै दाेस्राे नम्वरमा काइके गाउँपालिकाकाे ४ कराेड ३३ लाख ५१ हजार बेरूजु  छ भने प्रतिशतमा सबैभन्दा धेरै ८.३४ रहेकाे छ । यस्तै मुड्केचुला गाउँपालिकाकाे २ कराेड ५२ लाख २३ हजार बेरूजु अर्थात ४.७२ प्रतिशत रहेकाे छ ।प्रतिवेदन हेर्दा डाेल्पामा ३ स्थानीय तहकाे अवस्था चिन्ताजनक छ ।

डाेल्पाेबुद्द गाउँपालिकाकाे १ कराेड ९४ लाख ९ हजार रूपैयाँ अर्थात ६.१२ प्रतिशत बेरूजु देखिएकाे छ । शे-फाेक्सुण्डाे गाउँपालिकाकाे १ कराेड २६ लाख ३१ हजार अर्थात २.७६ प्रतिशत रहेकाे छ । छार्का ताङसाेङ गाउँपालिका ९२ लाख ८४ हजार अर्थात २.६५ प्रतिशत  बेरूजु रहेकाे छ । सबैभन्दा कम जगदुल्ला गाउँपालिकाकाे जम्मा ६२ लाख ७४ हजार अर्थात १.३० प्रतिशत बेरूजु छ ।

कर्णालीका स्थानीय तहमा ३ अर्ब २६ करोड रुपैयाँ बेरुजु रहेको पाइएको छ  कर्णालीका ५० गाउँपालिका र २३ नगरपालिकाको लेखापरीक्षण गरेको महालेखाले नगरपालिकाको मात्रै १ अर्ब ३७ करोड ७७ लाख रुपैयाँ बेरुजु रकम (पेश्कीसमेत) रहेको प्रतिवेदनमा उल्लेख गरेको छ ।

विगतमा कानुनविपरीत भएको खर्च सरकारी निकायहरूले फछ्र्यौट गर्न नसक्दा बेरुजु अंक बढी देखिएको हो । विगतदेखि नै स्थानीय तहले गर्ने कानुनविपरीतको खर्च पनि बढ्दो भएकाले पनि यस्तो अवस्था आएको महालेखाको ठहर छ । स्थानीय तहले बजेट व्यवस्थापन, आयोजना कार्यान्वयन, सोझै खरिद, विल भरपाइलगायत विषय सुधार नगरेको प्रतिवेदनमा जनाइएको छ ।

- Advertisement -

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

भर्खरै

काठमाडौं महानगरमा आइतबारदेखि विद्यालय खुल्ने

काठमाडौं, काठमाडौं महानगरपालिकाले आइतबारदेखि विद्यालय खोल्ने निर्णय गरेको छ । महानगरपालिकाको शिक्षा शाखाको बैठकले आइतबारदेखि विद्यालय खोल्ने अनुमति दिने निर्णय गरेको शिक्षा शाखाका प्रमुख...

को बन्दैछ एकीकृत समाजवादीको महासचिव ?

काठमाडौं,नेपाल कम्युनिस्ट पार्टी (एकीकृत समाजवादी)ले बिहीबार महासचिवको टुंगो लगाउने भएको छ। मंगलबारदेखि जारी केन्द्रीय कमिटीको बैठक महासचिव चयनका लागि एक दिन थप भएको हो। प्रचार...

आजको मौसम पूर्वानुमान

मौसम पूर्वानुमान महाशाखाले आज देशभर सामान्य बदली रही देशका केही स्थानहरुमा मेघगर्जन र चट्याङसहित हल्कादेखि मध्यम वर्षा हुन सक्ने सम्भावना रहेको जनाएको छ । महाशाखाले...

हैदरावादलाई हराउदै दिल्ली शीर्ष स्थानमा

काठमाडौं,  इन्डियन प्रिमियर लिग क्रिकेट (आईपीएल) मा बुधबार भएको खेलमा दिल्ली क्यापिटल्सले सनराइजर्स हैदरावादलाई ८ विकेटले सहजै पराजित गरेको छ । सातौं जितपछि दिल्ली...
- Advertisement -

यो पनि पढौँ

- Advertisement -
error: Content is protected !!