उत्तर कोरियाली नेता किम जोन उन ’कोमा’मा,बहिनीले शासन सम्हाल्ने

उत्तर कोरियाली नेता किम जोन उन ’कोमा’मा पुगेको र उनकी बहिनीले शासन सम्हाल्न थालेको समाचार बाहिरिएको छ। उत्तर कोरियाका विषयमा अन्तर्राष्ट्रिय मिडियामा यसअघि धेरै पटक ’किम जोन उन’को मृत्युको खबर आइसकेकाले विश्वभर सचेततापूर्वक त्यहाँका खबरलाई लिने गरिन्छ।

पछिल्लो पटकको खबर अनुसार किम जोन उन कोमामा पुगेपछि उनकी बहिनी किम यो जोङले डि फ्याक्टो भूमिका निर्वाह गरेकी छिन्। राष्ट्रिय र अन्तर्राष्ट्रिय विषय उनी मातहतमा संचालन हुन थालेको दक्षिण कोरियाली पूर्व राष्ट्रपति किम डे जुङलाई उदृत गर्दै मिडियाहरुले जनाएका छन्।

’मैले थाहा पाए अनुसार उनी (किम जोङ उन) कोमामा छन् तर उनको जीवन सकिएको होइन,’ दक्षिण कोरियाली मिडियालाई उदृत गर्दै न्युयोर्क पोस्टले जनाएको छ।

उनले जासुसमार्फत् आफूले उक्त जानकारी पाएको दावी गरेका छन्। किमकी बहिनीलाई पहिलेदेखि नै उत्तर कोरियाको सत्ताको उत्तराधिकारीका रुपमा लिइँदै आएको छ। उत्तर कोरियाले पछिल्लो खबरबारे प्रतिक्रिया दिन बाँकी नै छ। केही समय यता किम मिडियामा सार्वजनिक भएका छैनन्। उनको सार्वजनिक उपस्थिति नहुनासाथ यस्तैखाले खबर सार्वजनिक हुँदै आएको छ।

- Advertisement -

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

भर्खरै

निर्वाचनको तयारीमा जुट्न सुरक्षा निकायलाई गृहसचिवको निर्देशन

 । गृहसचिव महेश्वर न्यौपानेले निर्वाचनको तयारीमा जुट्न प्रदेशका सुरक्षा निकायहरुलाई निर्देशन दिएका छन् ।कर्णाली प्रदेशको राजधानी वीरेन्द्रनगर पुगेका गृहसचिव न्यौपाने अन्तर जिल्ला सुरक्षा समन्वय...

निर्वाचनको तयारीमा जुट्न सुरक्षा निकायलाई गृहसचिवको निर्देशन

 गृहसचिव महेश्वर न्यौपानेले निर्वाचनको तयारीमा जुट्न प्रदेशका सुरक्षा निकायहरुलाई निर्देशन दिएका छन् ।कर्णाली प्रदेशको राजधानी वीरेन्द्रनगर पुगेका गृहसचिव न्यौपाने अन्तर जिल्ला सुरक्षा समन्वय समितिको...

कांग्रेस अझै अन्योलमा

काठमाडौँ — कांग्रेसमा प्रतिनिधिसभा विघटनको ‘असंवैधानिक’ कदमलाई हेर्ने दृष्टिकोणमा मतान्तर नदेखिए पनि नेताहरूको मनस्थिति भने विभाजित बनेको छ । जिल्ला, प्रतिनिधिसभा र प्रदेशसभा निर्वाचन क्षेत्रपछि शनिबार...

प्रधानमन्त्रीको ’शंकास्पद’ पत्रले ल्याएको तरंग

प्रतिनिधि सभा विघटनको सिफारिस गरेर राष्ट्रपतिलाई मन्त्रिपरिषदले पत्र पठाइसकेपछि प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले पठाएको ’शंकास्पद’ पत्रले अदालतभित्र र बाहिर तरंग पैदा गरेको छ। सर्वोच्च...
- Advertisement -

यो पनि पढौँ

- Advertisement -