रोकिएन बलात्कारःदैनिक ७ बलात्कारका हुने गरेकाे तथ्य सार्वजनिक !

रुपक यात्री,काठमाडाैँ
महात्तरीको बर्दिबासमा ६ वर्षीया बालिकाको बलात्कारपछि हत्या भएपछि आन्दोलन चर्कदै गएको छ । त्यसोत नेपालमा हेरक वर्ष बलात्कारका घटना बढिरहेका छन् भने चालु आर्थिक केहि महिनाको तथ्याङ्कलाइ आधार मान्नेहो भने ८ बलात्कारका घटना भएका छन् ।

मंसिर ७ गते आइतबार महोत्तरीको बर्दिबास नगरपालिका–१४ की ६ वर्षीया गुलबसा खातुनको बलात्कारपछि हत्या भयो । बालिकाको हत्या आरोपमा स्थानिय २५ वर्षीय अरुणकुमार साहलाइ प्रहरीले पक्राउ गरेको छ । त्यसो त नेपालमा हरेक वर्ष बलात्कारका घटना बढिरहेका छन् । प्रहरीको तथ्याँक अनुसार आर्थिक वर्ष

२०७२÷०७३ मा १ हजार ९३ बलात्कारका घटना भएका थिए । यस्तै आर्थिक वर्ष २०७३÷०७४ मा ११ सय ३७, आर्थिक वर्ष २०७४÷०७५ मा १४ सय ८०, आर्थिक वर्ष २०७५÷०७६ मा २२ सय ३३ र आर्थिक वर्ष २०७६÷०७७ मा २१ सय ४४ बलात्कारका घटना भएका छन् । चालु आर्थिक वर्षको ३ महिनामै ७ सय २२ बलात्कारका घटना भएका छन् ।

माथिका तथ्याङ्कलाई आधार मान्ने हो भने नेपालमा हरेक दिन कम्तीमा ६ ओटा बलात्कारका घटना हुने गरेकोमा चालु आर्थिक वर्षको ३ महिनामा भने त्यो संख्या बढेर दैनिक ८ बलात्कारका घटना भइरहेका छन् । पछिल्लो समय भएका अधिकांस बलात्कारका घटनामा स्थानिय,पारिवार भित्रका व्यक्ति, आफन्त र चिनेजानेकाबाटै बलात्कारका घटना बढी हुने गरेको प्रहरीले भनाइ छ ।

प्रहरीकोमा आएका घटनामध्ये अधिकांस बालिका, किशोरी र अशाह्य महिला धेरै बलात्कारको शिकार हुने गरेका छन् । २०७५ साउन १० गते कञ्चनपुरकी १३ वर्षीया बालिका निर्मला पन्तको बलात्कारपछि भएको हत्या र पछिल्लो समय बलात्कारका घटना बढिरहेका बेला बलात्कारीलाइ फाँसीको सजाय हुनु पर्ने माग समेत उठीरहेको छ ।

- Advertisement -

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

भर्खरै

निर्वाचनको तयारीमा जुट्न सुरक्षा निकायलाई गृहसचिवको निर्देशन

 । गृहसचिव महेश्वर न्यौपानेले निर्वाचनको तयारीमा जुट्न प्रदेशका सुरक्षा निकायहरुलाई निर्देशन दिएका छन् ।कर्णाली प्रदेशको राजधानी वीरेन्द्रनगर पुगेका गृहसचिव न्यौपाने अन्तर जिल्ला सुरक्षा समन्वय...

निर्वाचनको तयारीमा जुट्न सुरक्षा निकायलाई गृहसचिवको निर्देशन

 गृहसचिव महेश्वर न्यौपानेले निर्वाचनको तयारीमा जुट्न प्रदेशका सुरक्षा निकायहरुलाई निर्देशन दिएका छन् ।कर्णाली प्रदेशको राजधानी वीरेन्द्रनगर पुगेका गृहसचिव न्यौपाने अन्तर जिल्ला सुरक्षा समन्वय समितिको...

कांग्रेस अझै अन्योलमा

काठमाडौँ — कांग्रेसमा प्रतिनिधिसभा विघटनको ‘असंवैधानिक’ कदमलाई हेर्ने दृष्टिकोणमा मतान्तर नदेखिए पनि नेताहरूको मनस्थिति भने विभाजित बनेको छ । जिल्ला, प्रतिनिधिसभा र प्रदेशसभा निर्वाचन क्षेत्रपछि शनिबार...

प्रधानमन्त्रीको ’शंकास्पद’ पत्रले ल्याएको तरंग

प्रतिनिधि सभा विघटनको सिफारिस गरेर राष्ट्रपतिलाई मन्त्रिपरिषदले पत्र पठाइसकेपछि प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले पठाएको ’शंकास्पद’ पत्रले अदालतभित्र र बाहिर तरंग पैदा गरेको छ। सर्वोच्च...
- Advertisement -

यो पनि पढौँ

- Advertisement -