spot_img

रूकुमका एक युवाले राष्ट्रपतिबाट आममाफी पाएकाे २५ दिनमै गरे प्रेमिकाकाे विभत्स हत्या

spot_img

बहुविवाह मुद्दामा झन्डै चार महिना कैद भुक्तान गर्न बाँकी रहँदा संविधान दिवसमा आममाफी पाएका रुकुम पश्चिमका लोकबहादुर विक स्थानीय भावना विकको हत्या अभियोगमा पक्राउ परेका छन्।

राष्ट्रपति रामचन्द्र पौडेलबाट आममाफी पाएको २५ दिनमै रुकुम पश्चिमको सानीभेरी गाउँपालिका– ९ सिम्लीका ३३ वर्षीय लोकेन्द्र भनिने लोकबहादुर विकले महिलाको हत्या गरेका छन् । विकले मंगलबार मुसीकोट नगरपालिका– ७ साँखकी २८ वर्षीया भावना विकको खलंगाको सत्कार होटेलमा हत्या गरेको प्रहरीको भनाइ छ ।

प्रहरीले विकलाई पक्राउ गरी बुधबार पत्रकार सम्मेलनमार्फत सार्वजनिक गरेको छ । उनी बहुविवाहको मुद्दामा दोषी करार भएका र आधाभन्दा बढी कैद भुक्तान गरेपछि गत ३ असोजमा संविधान दिवसका अवसरमा कारागारमुक्त भएका थिए । उनी बहुविवाहको मुद्दामा दोषी करार हुँदै ११ महिनाका लागि कारागार चलान भएका थिए । तर, ६ महिना कैद भुक्तान गर्दै गत ३ असोजमा संविधान दिवसका अवसरमा राष्ट्रपतिबाट बाँकी कैद सजाय मिनाहा भएपछि उनी रिहा भएका थिए ।

डिएसपी नमराज भट्टराई
उनीहरूबीचको कल डिटेल र होटेलमा कोठा लिँदा उल्लेख गरेको मोबाइल नम्बरबाट लोकबहादुरको घटनामा संलग्नता पुष्टि भएको हो । दुवैका बीचमा आर्थिक कारोबारसमेत भएको पाइएको छ । त्यसैका कारण हत्या भएको प्रारम्भिक अनुसन्धानबाट खुलेको छ ।

आगामी १९ माघमा कैदमुक्त हुुनुपर्ने उनलाई सात महिना १२ दिन कैद भुक्तान गरेको र असल चालचलन रहेको भनी राष्ट्रपतिबाट बाँकी कैद मिनाहा गरिएको थियो । कैद भुक्तान गर्न तीन महिना २३ दिन बाँकी रहँदै कैदमुक्त भएका लोकहादुरले कारागारबाट निस्केको २५ दिनपछि महिलाको हत्या गरेका हुन् ।

मंगलबार बिहान खलंगाको सत्कार होटेलको १ नम्बर कोठामा भावनाको शव फेला परेको थियो । घटनाको अनुसन्धान गर्दै जाँदा लोकबहादुरको संलग्नता खुलेको जिल्ला प्रहरी प्रमुख प्रहरी नायब उपरीक्षक नमराज भट्टराईले जानकारी दिए । ‘उनीहरूबीचको कल डिटेल र होटेलमा कोठा लिँदा उल्लेख गरेको मोबाइल नम्बरबाट लोकबहादुरको घटनामा संलग्नता खुलेको हो,’ डिएसपी भट्टराईले भने ।

लोकबहादुरले भावनाको हत्या गरेको स्वीकार गरेको उनले जानकारी दिए । विवाद बढ्दै गएपछि भावनाको छातीमा प्रहार गरेको र उनी लडेपछि चक्कुले गला रेटेको उनले बयान दिएका छन् । चक्कुसमेत साथैमा रहेका कारण हत्या पूर्वयोजनाअनुसार नै भएको देखिएको डिएसपी भट्टराईको भनाइ थियो । प्रहरीका अनुसार भावना र लोकबहादुर २८ असोजमा होटेलको कोठा लिएर बसेको र २९ गते बिहान १० देखि ११ बजेको बीचमा हत्या घटना भएको देखिएको छ । लोकबहादुर साढे ११ बजे होटेलबाट निस्किएर बाल मन्दिर हुँदै कालिकास्थानबाट बाहिरिएको सिसिटिभी फुटेजबाट देखिएको प्रहरीले जनाएको छ । भावनाले होटेलमा कोठा लिएको र त्यसमा आफ्नो श्रीमान् भनी विकास केसीको नाम उल्लेख गरेको, तर नम्बर भने लोकबहादुरको राखेकी थिइन् । नाम झुटो लेखे पनि मोबाइल नम्बर भने सत्य उल्लेख गरेको डिएसपी भट्टराईले बताए ।

म्यादी प्रहरी हुँदा भएको थियो चिनजान
लोकबहादुर र भावनाबीच गत स्थानीय तह निर्वाचनका क्रममा चिनजान भएको पाइएको छ । ०७९ वैशाखमा भएको स्थानीय तहको निर्वाचनका क्रममा भावना म्यादी प्रहरी भएको र प्रहरी चौकी सिम्लीमा खटिएका वेला चिनजान भएको र त्यसपछि सम्बन्ध सुरु भएको भेटिएको डिएसपी भट्टराईले जानकारी दिए । ‘म्यादी भएका वेला भावनाले लोकबहादुरको होटेलमा खाना खाने गरेको र त्यसपछि चिनजान भएको देखिन्छ,’ उनले भने ।

लोकबहादुर र भावनाबीच अवैध सम्बन्ध रहेको र आर्थिक कारोबारसमेत रहेको पाइएको प्रहरीले जानकारी दिएको छ । ‘कल डिटेल र अन्य कुरा हेर्ने हो भने उनीहरूका बीचमा अवैध सम्बन्ध पुष्टि हुन्छ । दुवैका बीचमा आर्थिक कारोबारसमेत भएको पाइएको छ । त्यसैका कारण हत्या भएको प्रारम्भिक अनुसन्धानबाट खुलेको छ,’ डिएसपी भट्टराईले भने ।’ भावनाले डिग्रे मन्दिरमा गएर विवाह गरौँ भनेपछि आवेगमा आएर आफूले हत्या गरेको लोकबहादुरले बयान दिएको भट्टराईले बताए । लोकबहादुरले भावनालाई उनका श्रीमान् विदेश जाँदा पाँच लाख रुपैयाँ सापटी दिएकोसमेत पाइएको छ । भावना र लोकबहादुरका बीचमा कारागारमै समेत भेट भएको प्रहरीले जनाएको छ । भावना लोकबहादुरलाई भेट्न दुईपटक जिल्ला कारागार पुगेको पाइएको डिएसपी भट्टराईले बताए ।

प्रहरीले घटनास्थलबाट रगतजस्तो पदार्थ लागेको चक्कु एक थान, डस्बिनबाट चक्कुको खोल एक थान, होटेलको इन्ट्री किताबमा दर्ता गरिएको नम्बर प्रयोग भएको मोबाइल र लोकबहादुरको घरबाट ८५ हजार आठ सय ३५ रुपैयाँ बरामद गरेको प्रहरीले जनाएको छ । घटनाको दिन पीडितसँग पैसा रहेको देखिएको भट्टराईले बताए । पीडित परिवारबाट आएको किटानी जाहेरीका आधारमा कर्तव्य ज्यान मुद्दा शीर्षकमा अनुसन्धान चलिरहेको डिएसपी भट्टराईले जानकारी दिए । घटनाको अनुसन्धानका लागि कर्णाली प्रदेश केनाइन बाँकेबाट तालिमप्राप्त कुकुरसहितको टोली ल्याइएको थियो । नयाँ पत्रिकामा खवर छ।

spot_img
- Advertisement -spot_img

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img
spot_img

भर्खरै

- Advertisement -spot_img

यो पनि पढौँ

- Advertisement -spot_img